Czworonóg, który nie znosi zostawać sam w mieszkaniu to dla właściciela nie lada problem. Czworonóg zostający w domu sam zachowuje się – mówiąc czule – nieznośnie. Wyje i niszczy wszystko naokoło, często również załatwia się w mieszkaniu.

Właściciel ma zatem po powrocie masę sprzątania, a na dodatek jeszcze musi wysłuchiwać skarg sąsiadów. Podłoże takiego, a nie innego zachowania zwierzęcia na ogół ma swoje podłoże w okresie szczenięcym – nie jest wykluczone, że pies przeżył coś, co wywołało u niego traumę. Co zatem w takiej sytuacji ma prawo zrobić właściciel? W szczególe psa do zostawania w domu należy przyzwyczaić – jeśli właściciel w przesadny sposób przywiąże go do siebie, tym trudniejsze będzie to zadanie.

Wolno zacząć od niesłychanie prostych ćwiczeń takich jak zamykanie psa samego w pokoju na kilka minut lub wybrać się na wyjątkowe szkolenie ażeby zdobyć pomoc – szkolenie psów wilanów. Dodatkowo nie wolno również pozwalać psu na gryzienie różnych przedmiotów, których gryźć nie powinien. Przed wyjściem z mieszkania wolno zabrać w pierwszej kolejności pieska na dłuższy spacer – niech się dobrze wybiega i zmęczy.

Wychodząc, warto zostawić mu jego ulubione zabawki. Profesjonaliści są zdania, że jeśli pies wytrzyma pierwsze pół godziny, to powinien i później sobie poradzić. W sytuacji, kiedy właściciel nie jest sobie poradzić z psem we własnym zakresie, powinien zgłosić się ze swym czworonogiem do specjalisty od psich zachowań. Dla wielu z nas psy wiążą się z samymi superlatywami – psy są naszymi kompanami, pomagają nam, są z nami w doli oraz niedoli, nigdy nie musimy niepokoić się, iż nie będzie ich przy nas, kiedy tak właściwie akurat będziemy tego potrzebować.

Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Gdzie szukać pracy dla obcokrajowca?|

Ogłoszenia o pracy za granicą znajdują się w wielu punktach. Dla ludzi…

Jakim sposobem rozwikłać własne problemy – parę sprawdzonych wskazówek

Gdy konstruujemy lokal mieszkalny, to w pewnym czasie stajemy przed przymusem wykonania…

Jak możemy sobie pomóc w przeróżnych aspektach życia

Obecnie, każdy kto wypatruje dowolnych informacji, przede wszystkim zagląda do internetu. Prowadząc…

Jak spowodować, żeby impreza integracyjna była skuteczna?

Kiedy tak właściwie zatrudniamy się w pionierskiej jednostce gospodarczej, bardzo sporadycznie oczekujemy,…