Szukając ciekawej inspiracji na urządzenie wnętrza w stylu rustykalnym można pomyśleć o kupnie płytek wykonanych z prawdziwych cegieł. Tego typu płytki od jakiegoś czasu cieszyć się zaczęły dużą popularnością wśród klientów, ponieważ prezentują się bardzo ciekawie. Nie produkuje się ich w sposób maszynowy, a cięte ze starych pochodzących z rozbiórki budynków.

Taka płytki z cegły na ścianę Wrocław w wielu przypadkach pochodzi z dwudziestego albo dziewiętnastego wieku, i charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem. Oczywiście cegły po rozbiórce nie będą się nadawać na ścianę, tak więc należy je odpowiednio przygotować.

W tym celu są one cięte na paski o grubości około dwóch centymetrów, dzięki czemu z pojedynczej cegły wykonać można kilka takich pasków. Najcenniejsze są zewnętrzne ścianki, posiadają one naturalne wgniecenia czy obicia, dzięki czemu praktycznie każdy pasek ma niepowtarzalny wygląd. Ale środkowe paski także bardzo ładnie się prezentują, i zrobić z nich można niezwykle ciekawe aranżacje.

Płytki z cegły na ścianę Wrocław są przyklejane za pomocą specjalnej zaprawy, tym samym uzyskując imitację muru z cegły. Ciemna kolorystyka cegły bardzo ładnie prezentuje się z jasnymi fugami, które przypominają typową zaprawę, ale użyć również można innych kolorów. Wiele firm sprzedających tego typu płytki ma też w swojej ofercie specjalne narożniki, wycięte z pojedynczej cegły. Przy pomocy takiego rozwiązania można w niezwykle elegancki sposób zabudować krawędzie, przykładowo na ścianach czy kominkach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Atuty wynikające z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer

Korzyści które wynikają z nawiązania współpracy z agencją interaktywną Ajmer powodują, że…

Pożywienie na dowóz -jakim sposobem zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…