Czemu warto w magazynach używać odpowiednich kurtyn

Praca na magazynie czy hali produkcyjnej często się wiąże z tym, że bez przerwy jest potrzeba otwartych drzwi czy bram. Bierze się zwyczajnie z praktycznych powodów, gdyż często przez takie miejsce będą przechodzić pracownicy lub też jeździć różne pojazdy. Jeśli za każdym razem będzie trzeba coś otwierać i zamykać, to nie byłoby to wygodne. Z kolei pozostawienie nie zabezpieczonego niczym otworu to jednak ryzyko tego, że bardzo szybko odczuje się w środku oddziaływanie niekorzystnych atmosferycznych czynników, na przykład niskiej temperatury czy wiatru.

Dlatego też w takich przypadkach świetnie się sprawdzają najróżniejsze kurtyny magazynowe. Rozwiązanie takie jest znane i używane od wielu lat, między innymi z tego powodu że jest bardzo praktyczne i wygodne. Przeważnie kurtyny złożone są z foliowych pasów o dużej grubości. Przez to są one wytrzymałe i dość odporne na mechaniczne uszkodzenia, a równocześnie dość elastyczne.

Mogą mieć też różną kolorystykę, zależnie od miejsca montowania i oczekiwań zamawiającego. Dużym zainteresowaniem cieszą się przezroczyste wersje, ale jeżeli ktoś nie będzie chciał, aby wszystko było widać przez nie, to może pomyśleć o jednym z wielu kolorów. W związku z tym że takie paski zwisają pionowo, to między nimi można bez problemów przechodzić czy przejeżdżać jakimś pojazdem, a po chwili będą one wracać do pierwotnej pozycji. Skutecznie będą one chronić przed wiatrem, różnicami temperatur czy pyłem, za ich pomocą też można dzielić wnętrza na mniejsze fragmenty.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić