Czy jest opłacalne zostanie geodetą, na jakie dochody można liczyć

Budowa swojego wymarzonego domu wiąże się z wieloma obowiązkami. Nie da się tak po prostu zrobić wykop pod fundamenty, wylać je i zacząć budować ściany. Trzeba również nawiązać współpracę z różnymi specjalistami, a jednym z nich będzie geodeta. Pomoc geodety będzie potrzebna kilku sytuacjach.

Pierwszy kontakt często ma miejsce zanim się zakupi działkę, między innymi po to aby poznać dokładnie jej położenie. Bardzo się to także może przydać do postawienia jakiegoś ogrodzenia, aby nie było niepotrzebnych kłótni z sąsiadami. Mając wybrany plan domu należy go ustawić w odpowiedni sposób na obszarze działki. To także będzie zadanie geodety, który wykona wszystko w oparciu o mapę projektową. Na mapie trzeba umieścić zarówno sam budynek mieszkalny, jak też wszystkie przyłącza.

Jeżeli cała dokumentacja zostanie zatwierdzona i inwestor otrzyma pozwolenie na budowę, to koniecznie trzeba wyznaczyć na obszarze działki obszar, na jakim zostanie postawiony budynek. To także należeć będzie do obowiązków geodety, który musi w tym celu zamontować w gruncie znaki geodezyjne. Są one bardzo ważne, bo w oparciu o nie robione będą fundamenty. Przy tych pracach jest również do ustalenia położenie poszczególnych przyłączy, jeżeli będą one przebiegać pod powierzchnią. Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ taki specjalista z firmy https://horyzontgeodezja.pl/ będzie się jeszcze raz musiał pojawić na budowie, już po jej zakończeniu, żeby dokonać pomiarów końcowych i zobaczyć czy wszystko zostało zrobione zgodnie z planem.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić