Dlaczego buldogi francuskie cieszą się takim zainteresowaniem

Szukając psa do swojego domu trzeba się zastanowić nad wieloma sprawami. Każda z ras będzie bowiem miała inne wymagania i cechy charakteru, i koniecznie to należy uwzględnić przy wyborze. W szczególności ma to znaczenie w przypadku starszych osób czy małych dzieci, z którymi powinny mieszkać jedynie łagodne, spokojne rasy. Z pewnością jedną z najbardziej polecanych są buldogi francuskie. Te psy nie nie są zbyt duże, bowiem przeważnie ich waga nie będzie przekraczać kilkunastu kilo. A dysponują takimi cechami, dzięki jakim od razu stają się uwielbianymi domownikami.

Przede wszystkim są niezwykle wesołe i radosne, bardzo szybko przyzwyczajają się do opiekunów. Nie mają żadnego problemu z innymi zwierzętami, choć psy tej samej rasy mogą być atakowane. Dogadują się bardzo dobrze z małymi dziećmi, i wykazują ogromną cierpliwość nawet w przypadku wymyślnych zabaw. Równocześnie opieka nad nimi nie jest trudna i uciążliwa. Jak wszystkie psy będą wymagać codziennego wyprowadzania, ale spacery wcale nie muszą długie i intensywne. Pamiętać jednak należy że są psami towarzyskimi, dlatego też samotne przebywanie w domu nie będzie im dobrze służyć.

Natomiast trzeba przypilnować ich zdrowia, gdyż dosyć często chorują i wymagają wizyt u weterynarza. Jeśli ktoś decydował się będzie na zakup takiego psa, to powinien to zrobić jedynie w jakieś pewnej hodowli. A taką bez żadnego problemu się znajdzie w internecie, wpisując na przykład w oknie wyszukiwarki hasło buldog francuski cena hodowla.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić