Ekspresy Jura – z jakiego powodu cieszą się taką popularnością wśród wielbicieli kawy

Każdy kto lubuje się w dobrej kawie dobrze wie, jak duże znaczenie ma odpowiedni ekspres do jej zaparzania. Ekspresy kawowe oferowane w sprzedaży są bardzo zróżnicowane. Tanie i proste modele można już kupić za kilkaset złotych, lecz raczej nie należy się po nich spodziewać jakiś cudów. Urządzenia droższe to gwarancja lepszej jakości wykonania, odpowiednie trwałości i smaczniejszej kawy, lecz za takie zapłacić trzeba od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy. Są jednak producenci, którzy oferują ekspresy o świetnej jakości w przystępnej cenie, i do takich na pewno zaliczamy Jurę.

Jura ekspresy to prawie stuletnia historia, bowiem firma funkcjonuje już od 1931 roku. Od samego początku zajmuje się wyłącznie ekspresami do kawy, dlatego też wie praktycznie wszystko w temacie zaparzania tego wspaniałego napoju. Każdy Ekspres Jura to innowacyjne rozwiązania, zapewniające mnóstwo doznań smakowych. Jednym z takich rozwiązań jest młynek do mielenia Aroma. Wyprodukowany ze stali o dużej twardości świetnie sobie radzi nawet z mocno wypalonym ziarnem, rozdrabniając je na małe części. Oprócz tego użytkownik ma wpływ na grubość mielenia, a co się z tym wiąże również smak napoju.

Kolejną innowacją, jaką posiada model Jura e8 jest technologia parzenia impulsowego. Przy jej pomocy uzyskać można bardzo intensywny aromat w przypadku małych kaw. Niezwykle duże znaczenie dla końcowego smaku będzie miała jakość wykorzystywanej wody, i tu również ekspres Jura ENA ma coś ciekawego. Do jej oczyszczania zostały wykorzystane specjalnie zaprojektowane filtry, po zastosowaniu jakich nie jest potrzebne odkamienianie sprzętu. Rzecz jasna nie zapomniano o stronie wizualnej, a pod tym względem Jura ekspresy doskonale wypadają.

Dedykowany dział inżynierów nieustannie czuwa nad tym, żeby każdy model ekspresu miał nowoczesny, stylowy wygląd. I faktycznie to ma miejsce, bo wszystkie urządzenia tego producenta wyróżniają się pośród innych konkurentów. Oczywiście są także niezawodne, trwałe i proste w codziennym użytkowaniu, oraz co najważniejsze, robią naprawdę smaczną kawę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić