Hydraulika siłowa – w jakich sytuacjach się ją stosuje

Przemysłowa branża wykorzystuje od dawna elementarne prawa fizyki, które od wieków są znane. I od dawna podstawowa zasada funkcjonowania urządzeń opartych o te prawa jest niezmienna, chociaż oczywiście mocno się zmieniły możliwości technologiczne. Jednym z takich rozwiązań jest hydraulika siłowa, która powszechnie jest używana w wielu przemysłowych branżach. Zapewne chyba każdy z nas miał okazję widzieć koparkę, w jakiej łyżka połączona jest kilkoma przewodami z pozostałą częścią pojazdu.

W przewodach tych znajduje się płyn lub olej, przy pomocy jakiego przenoszona jest siła między pompą a siłownikami odpowiedzialnymi za ruch. Te trzy podzespoły, to znaczy przewody, pompa oraz kilka siłowników stanowią najprostszy układ siłowej hydrauliki. W wielu przypadkach w takich mechanizmem mogą się pojawić jakieś dodatkowe elementy, na przykład takie jak rozmaite wersje zaworów. Pompa odpowiedzialna jest za wytworzenie ciśnienia roboczego, jakie następnie przekazane zostaje do siłowników przy pomocy mocnych przewodów.

Poza wcześniej wspomnianymi koparkami i pozostałymi pojazdami systematy hydrauliki siłowej używane są w wielu branżach. Znaleźć je można powszechnie w maszynach rolniczych, budowlanych, dźwigach czy ładowarkach, ale również sprzęcie górniczym czy energetycznym. Ich zaletą jest duża niezawodność łącząca się z prostą, mało skomplikowaną budową. A także duża dostępność części zamiennych, które bez żadnego problemu zamówić można odwiedzając jakiś hydraulika siłowa sklep, który działa w tej branży.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić