Jak działa kserokopiarka i czy warto zakupić to narzędzie, czy wypożyczyć?

Kserokopiarka jest urządzeniem biurowym, jakie gwarantuje kopiowanie dokumentów czy też innych artykułów graficznych w postaci papierowej. Działalność kserokopiarki jest oparte na procesie elektrofotografii, jaki umożliwia powielanie obrazów na papierze. Proces powielania startuje się od ulokowania oryginału na szkle czytnika kserokopiarki.

Potem, światło lampy skanującej przemieszcza się po pionierskim dokumencie, odczytując informacje o jego treści i obrazach. Te wiadomości są po pewnym czasie nadawane do układu sterowania kserokopiarki, który włącza proces elektrofotografii. W tym momencie, na przestrzeni bębna fotoreceptorowego pozostaje naładowana elektrycznie warstwa foto-przewodząca, a po pewnym czasie nałożona na nią jest warstwa ładunku elektrostatycznego o przeciwstawnym znaku.

To naturalnie dzięki temu, w lokalizacjach, gdzie światło z lampy skanującej odbiło się od bieli papieru, ciężar elektrostatyczny zostaje zdjęty, natomiast w miejscach, gdzie obraz lub też tekst występuje, ładunek zostaje nienaruszony – leasing kserokopiarek. Później, na bęben jest nanoszony toner, który przylega do punktów naładowanych elektrostatycznie. Tonery są mikroskopijnie drobnymi odrobinami proszku, jakie są przyciągane do ładunku elektrostatycznego na bębnie. Tonery są w większości wypadków wykorzystywane w formie kartek, ale poniektóre kserokopiarki używają specjalnych bębnów tonerowych. Tonery są następny przenoszone na papier przez przepuszczenie go między bębnem fotoreceptorowym a wałkiem przenoszenia. Proces ten nazywa się transferem. Na końcu, toner jest utrwalany na papierze poprzez podgrzanie oraz dociskanie go.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić