Jak przygotować się do jazdy konno? Dodatki oraz ubiór

Konie były hodowane przez ludzi do wybitnie rzeczowych celów, temu zresztą służy hodowla. Jedne miały być reprezentacyjnymi zwierzakami pociągowymi zaprzęganymi do powozów inne znów miały kłopotliwymi rumakami bojowymi. Jeszcze inne były stosowane do codziennej pracy. Konie huculskie są oczywiście takimi zwierzętami, jakie umieją ciężko pracować nawet w kłopotliwych warunkach. Są to zwierzęta niezwykle silne oraz odporne. W górach, ponieważ jest to rasa górska, opowiada się historie o tym, w jaki sposób to konie huculskie wyciągały z rowów samochody tam, gdzie ciągniki nie dawały już rady.

Konie huculskie pomimo swej siły uchodzą za nadzwyczaj delikatne oraz inteligentne, właśnie dlatego z rozkoszą użytkuje się je w hipoterapii – wtedy warto nabyć koszulki jeździeckie. Są nieduże, co na domiar tego predysponuje je do takich zadań. Bywają jednakże uparte, co ma okazję nieraz sprawiać kłopot początkującym jeźdźcom.

Konie te mogą przenosić na swym grzbiecie obfite ciężary, w następstwie tego świetnie sprawdzały się i sprawdzają jako zwierzęta juczne. W szeregu przypadków są też wykorzystywane w rekreacyjnych jazdach w obszar, szczególnie w górach. Hucuły jeżdżą też w zaprzęgach. W jaki sposób sama nazwa wskazuje konie te pochodzą z Huculszczyzny. Wyhodowali je przebywający tam górale. Konie huculskie są także niesłychanie ambitne i kiedy idą w większej grupie koni różnych ras starają się dotrzymać kroku koniom szybszym oraz większym. Końskie rodzaje umaszczenia z reguły mają niesłychanie interesujące i niecodziennie brzmiące nazwy. Na przykład kolor bułany. Konie taj maści posiadają jasną sierść oraz czarną grzywę oraz ogon. Czarny kolor jest też dominujący na nogach.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić