Jak skutecznie dbać o psa? Selekcja karmy

To kłopotliwe w psychologii czworonoga nie jesteśmy w stanie mówić o jego samodzielnym myśleniu, a dzieje się tak, w następstwie tego, że większość czynności pieska opiera się zwłaszcza na instynktach. Wiele zachować psa, jakie jesteśmy w stanie obserwować, na co dzień wywodzi się z jego dzikiej przeszłości. Zachowaniami tymi są na przykład: kopanie w ziemi, zagrzebywanie własnych odchodów oraz kręcenie się w kółko. Psie popędy sprawiają, ze wie on w jaki sposób zachować się w danej sytuacji, jednakże posłuszeństwo czworonoga wobec człowieka zależy przede wszystkim od polecenia, jakie pozostanie mu wydane.

Każdy pies, który uczony jest od okresu szczenięcego zdaje sobie sprawę z tego, iż solidne wykonanie polecenia wydanego mu przez właściciela zapewni mu nagrodę, w formie cukierka czy również pieszczoty. Dobrą opcją jest również dobra karma, jaka ma prawo służyć jako nagroda – więcej sprawdzisz na premium sucha karma dla psa. Czworonóg w okresie, kiedy tak właściwie żył na wolności, zawsze żył w grupie, w której to panowała pewna hierarchia.

Taka hierarchia pośród psów istnieje do dzisiaj, w następstwie tego mimo faktu, iż pies został udomowiony, a również pozbawiony swoich oczywistych towarzyszy, można powiedzieć, iż dla niego sforą zastępczą jest towarzystwo ludzi, którzy mieszkają z nim w jednym domu. Z tego także względu każdy udomowiony pies ogromnie ekspresowo przyzwyczaja się do osoby, która jest jego właścicielem, lub ewentualnie także, która z reguły przebywa w mieszkaniu. Taką osobę twierdzi on za najważniejszą w grupie i zawsze jest jej posłuszny.

Z kolei pies innych domowników traktuje najczęściej na równi z sobą, a czasem nawet próbuje wybić się w hierarchii ponad nich, wskutek tego zdarza się, że nie zawsze spełnia wydane mu przez nich polecenia, a w pewnych sytuacjach wyraźnie kompletnie ich ignoruje. W hierarchii z dziećmi, pies twierdzi, iż znajduje się ponad nimi, ponieważ uważa je za osoby słabe, jakim wciąż pomocna jest opieka. Z tego też względu czuje się za nich odpowiedzialny oraz chroni je przed trudnościami.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić