Jak spowodować, żeby impreza integracyjna była skuteczna?

Kiedy tak właściwie zatrudniamy się w pionierskiej jednostce gospodarczej, bardzo sporadycznie oczekujemy, że niebawem po rozpoczęciu pracy pozostanie zorganizowana impreza integracyjna dla wszystkich pracowników w takim celu, żeby wszyscy nowozatrudnieni mogli zintegrować się z pracownikami o dłuższym stażu pracy. W ogólności imprezy integracyjne w kraju są rzadkością, a jeśli już są organizowane, to najczęściej na zasadzie spotkania w pubie lub innym lokalu tego rodzaju.

W pewnych sytuacjach udaje się zorganizować weekendowy wyjazd nad morze, jezioro bądź też w góry, dzięki czemu powstaje możliwość poznania wspólników na trzeźwo, bez wszechobecnego alkoholu. Czasem szefostwo pokrywa ogromną część kosztów takiego wyjazdu, dzięki czemu robotników może czekać pokaźna dawka atrakcji, jak na przykład zabawa rodzaju paintball, spływ kajakowy, wyjście do kina bądź teatru czy udział w organizowanym akurat festynie. Dyspozycji jest w zasadzie wiele, wystarczy tylko odrobina inwencji twórczej organizatora oraz naturalnie dobre zaplecze finansowe. Kiedyś imprezy integracyjne były niemało prostsze do zorganizowania.

Kiedy cały zakład pracy jechał na wykopki, impreza jakby samoistnie organizowała się wieczorem. Zresztą bez wyjeżdżania również dawano radę. Flaszka przyniesiona przez wzorcowego pana Zdzisia z okazji imienin bądź urodzin przysłowiowej pani Krysi była zdumiewającym pretekstem do tego, żeby praca schodziła na dalszy plan, zaś najstarszy stażem pracobiorca wysyłał żółtodzioba do sklepu po godniejsze zaopatrzenie. W jaki sposób to wygląda w dzisiejszych czasach, kiedy przełożony jest równocześnie pracodawcą, wobec tego każda minuta opisującej nas pracy jest mu wybitnie bliska sercu (lub innej części ciała – w zależności od tego, w jakiej kieszeni nosi portfel)? W jaki sposób wygląda balowanie w pracy w czasach ciężkiego kapitalizmu oraz wszędobylskich inspekcji BHP oraz innych równie nie-imprezowych organów kontroli?

Okazuje się, że imprezy integracyjne są na porządku dziennym – wypróbuj agencja eventowa. Niedużo zmieniło się od czasów poprzedniego ustroju. Tak faktycznie zmiany, jakie nastąpiły są wyłącznie zmianami kosmetycznymi, ponieważ prezes to też człowiek oraz pić musi, w następstwie tego pije. Pije w pracy, tyle że po godzinach, kiedy drzwi do firmy zamknięte są już na głucho. Taka impreza wielokrotnie następuje bezpośrednio po inwentaryzacji lub też jako pracownicze wydarzenie kulturalne, konfesyjne czy też w związku z świętowaniem jakiejś znaczącej tradycji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić