Jakie odmiany opału stałego cieszą się obecnie popularnością

W naszym kraju cały czas wiele instalacji grzewczych jest opartych o piece na stałe paliwa. Pośród takich pieców znaleźć można nowoczesne konstrukcje, spełniające rygorystyczne normy jeśli chodzi o czystość spalania, ale też wymagające paliwa wysokiej jakości. Jak również konstrukcje stare, do jakich można wrzucić praktycznie wszystko, co się ma pod ręką, i co tylko będzie się dało spalić. Jednak żeby rzeczywiście dało się w swoim domu zapewnić odpowiednią temperaturę, to opał posiadać musi odpowiednią kaloryczność, albo musi go odpowiednio dużo być.

W tym zakresie od wielu lat największym zainteresowaniem się cieszy węgiel kamienny. Jest on dostępny w dużej ilości rodzajów, różniących się przede wszystkim rozdrobnieniem. Największą wartość mają odmiany złożone z większych kawałków, jakie będą się wolno palić przez długie godziny. W stosunku do węgla mniej korzystnie wypada drewno, lecz z kolei jest sporo tańsze od niego.

Dużo korzystniej do palenia w piecach nadawać się będą gatunki liściaste, szczególnie twarde. Palą się one dość wolno i dają więcej ciepła, niż iglaste odmiany. Jeśli chodzi o te ostatnie pewnym problemem jest duża ilość żywicy, co będzie wymagało użycia odpowiedniego rodzaju pieca. W ostatnich czasach popularnością zaczęły się też cieszyć pellety i brykiety, tworzone z wiór czy trocin. Te wszystkie odmiany opału znajdzie się bez problemów w jednym z dobrych składów, a takiego można szukać na przykład po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić