Jakie są najpopularniejsze rodzaje hostingów pod strony internetowe

Każda strona w internecie musi zostać umieszczona na jakimś serwerze, aby mogła normalnie funkcjonować. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, to zrobić to może nawet na komputerze w domu przyłączonym do internetu, ale z wielu powodów to jednak nie jest najlepsza opcja. Zwłaszcza że do wyboru jest parę możliwości, darmowych lub zaczynających się już od kilku złotych miesięcznie. Największą popularnością cieszy się obecnie współdzielony hosting. Jeśli chodzi o niego na jednym fizycznym serwerze funkcjonuje między kilka a kilkanaście kont, i wszystkie one mają dostęp do pełnych zasobów sprzętu, to znaczy dysku, pamięci i procesora. Nie trzeba się znać na administracji, bowiem wszystkim zajmować się będą administratorzy od dostawcy usługi.

Bardzo atrakcyjne są też ceny, zaczynające się niejednokrotnie od paru złotych za miesiąc, lecz to rozwiązanie może się nie sprawdzić przy większych stronach. Dla nich znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jakiś hosting VPS serwer, jaki ma ten plus, że każde konto dostaje pewne zasoby do wykorzystania. Nie będzie dzięki temu ryzyka, że z powodu zbyt dużego obciążenia pozostałych kont na urządzeniu nagle strona nie będzie działała.

Jeśli i to będzie niewystarczające, to można swoją stronę umieścić na dedykowanym serwerze, czyli na zupełnie niezależnym komputerze. W ofercie sporej ilości firm znaleźć także można takie usługi jak hosting www WordPress. Są to konta specjalnie skonfigurowane pod potrzeby konkretnego programu, dzięki czemu dadzą one dużą stabilność i wydajność pracy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić