Jakie są najważniejsze typy opon do widłowych wózków

Użytkowanie wózków widłowych, podobnie jak i wielu innych pojazdów, jest związane co pewien okres czasu z potrzebą wymiany opon. Podczas pracy ogumienie zużywa się dość mocno, w niektórych przypadkach nawet dość szybko. Tempo tego zużywania jest chociażby zależne od tego, na jakich nawierzchniach takie wózki jeżdżą i jak wyglądają przenoszone obciążenia. Jeżeli opona do wózka widłowego Chełm będzie zbyt mocno zużyta, to trzeba ją będzie wymienić na nową, ponieważ ewentualna eksploatacja może być nawet niebezpieczna.

Obecnie najbardziej popularne są dwa rodzaje takich opon, które się różnią ceną i właściwościami. Najpopularniejsze są pompowane opony do wózka widłowego Chełm, często wyposażone w dętki. W związku z tym że są wypełnione powietrzem, to posiadają dobre właściwości amortyzujące.

Bardzo dobrze sprawdzają się do jazdy po nierównych podłożach, oraz przewożenia delikatnych, wymagających ostrożności rzeczy. Pośród tej grupy opon najczęściej stosowane są radialne, przypominające swoim wyglądem samochodowe opony. W niejednym zastosowaniu sprawdzą się jednak lepiej pełne opony. Cały środek jest w nich wypełniony specjalną gumą, co przekłada się na dużą odporność na zużycie i uszkodzenia mechaniczne. Nie ma w ich przypadku kłopotu z przebiciem i utratą ciśnienia, co w niektórych przypadkach ma bardzo duże znaczenie. Lecz ten typ opon cechuje się także nieco mniejszą elastycznością, z tego też powodu nie sprawdzi się w sytuacjach, gdy trzeba będzie przewozić coś delikatniejszego.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić