Jakie zalety i wady posiadają paski wybierające

Zęby w idealnie białym kolorze są marzeniem niejednej osoby. Lecz nieodpowiednia higiena, palenie papierosów czy też picie kawy w większych ilościach sprawiają, że do śnieżnej bieli jednak trochę brakuje. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem cały czas się cieszą rozmaite zabiegi wybielające, robione w gabinetach stomatologicznych. Jeśli jednak ktoś miał nie będzie na taki zabieg możliwości finansowych, to zdecydować się na przykład może na użycie wybielających pasków.

Ta technika również się cieszy coraz większą popularnością, przede wszystkim z uwagi na znacznie niższe koszty i łatwe użycie. Zanim sięgnie się jednak po to rozwiązanie, to należy zapoznać się dobrze z techniką wybielania i ewentualnymi zagrożeniami. Jeśli taki zabieg nie będzie dobrze zrobiony, to można się narazić na różnego rodzaju problemy. Same paski wykonane są z elastycznego tworzywa, jakie nasączone zostało substancjami chemicznymi. Przeważnie to będzie nadtlenek karbamidu albo nadtlenek wodoru, oba mają silne właściwości utleniające. Paski należy regularnie nakładać na wszystkie zęby, dokładnie je dociskając.

Całe wybielanie trwa między dwa a cztery tygodnie, a rezultaty powinny się później utrzymać przez okres kilku miesięcy. Jak więc widać samo wybielanie jest bardzo proste, wymaga jedynie systematyczności i precyzji w nakładaniu pasków. Przeważnie metoda ta nie powoduje jakiś poważniejszych dolegliwości, lecz przy jakiś wątpliwościach należy wszystko skonsultować ze swoim stomatologiem. Precyzja ma o tyle znaczenie, że jeżeli paski dobrze się nie będą stykały z zębami, to pojawić się mogą miejsca o mniejszym wybieleniu, niekiedy dość dobrze widoczne nawet z większej odległości.

Dodatkowo stosowany na takich paskach środek chemiczny jest mocny, z tego też powodu trzeba zachować dużą ostrożność i z pewnością unikać dotknięcia języka i dziąseł. Spowodować to może różnego rodzaju podrażnienia, a niekiedy i poważniejsze uszkodzenia. Więcej na temat stosowania takich pasków można przeczytać na różnych internetowych stronach, które na przykład się znajdzie wpisując w wyszukiwarce hasło crest 3d white.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić