Kaszel u psa i problemy z krążeniem – weterynarz radzi

Wielu właścicieli psów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, iż ich pupilki mają kaszel, któremu trudno zaradzić – okulista zwierzęcy warszawa. W pewnych momentach sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom leki, syropy, jednakże sporadycznie obserwujemy jakiekolwiek rezultaty. Właściciele piesków sugerują, że ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu natarczywe kaszlą. Domowa terapia nie przynosi rezultatów, wskutek tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

Podczas takiej wizyty na ogół prowadzone są badania kliniczne, których wyniki ukazują, że kaszel u psa ma całkiem inne podłożenie, niż przeziębienie.

Najczęściej okazuje się, że kaszel jest tylko jednym z objawów niewydolności krążenia w psim organizmie ludzkim. Schorzenie to nosi profesjonalną nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej oraz objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji wykorzystuje się zwykle właściwe leczenie, a też wprowadza dietę, co już po kilku tygodniach przynosi idealne rezultaty.

Tylko, albowiem właściwie leczony pies może po raz kolejny odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. W szeregu przypadków zapominamy, że fizjologia psa jest całkiem inna aniżeli człowieka i próbujemy naszego pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie tylko nie poprawi samopoczucia psa, lecz w wielu przypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u pieska jest nie tylko objawem złego krążenia, niemniej jednak też może być przyczyną groźnej choroby płuc. W większości wypadków jest, bo pierwszym dostrzegalnym objawem tejże choroby, jaka nieleczona bezustannie rozwija się oraz powoduje, ze pies czuje się coraz to gorzej, przestaje mieć chęć do zabawy, i większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić