Mobilna pomoc drogowa i wymiana opony – zatelefonuj w razie awarii

Na kursach prawa jazdy poza teorią o podstawowych zasadach panujących na drodze i znakach i części praktycznej kursowicz powinien nauczyć się fundamentalnych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza większości kobiet dużo problemów, a tak rzeczywiście pod żadnym pozorem nie jest to takie trudno, wystarczy zapoznać parę zasad. Najważniejsze jest by ustawić trójkąt ostrzegawczy ażeby pojazdy nadjeżdżające wiedziały, iż mamy jakiś kłopot z pojazdem.

Potem pozostawiamy samochód na biegu oraz zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by podczas wymiany koła nam nie odjechał. Kolejną rzeczą, która musimy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w którym mamy kłopot np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności wykorzystujemy specjalnego klucza. Jeśli jednakże nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk możemy pomóc sobie nogami w taki sposób, iż stajemy jedna noga na kluczu i czule podskakujemy (uważając by nie złamać klucza).

Później mocujemy lewarek i podnosimy samochód na właściwa wysokość. Odkręcamy śruby, które wcześniej poluzowaliśmy i wyjmujemy koło, zakładamy innowacyjne, zakręcamy śruby oraz sprowadzamy samochód na ziemie – w tym pomoże holowanie Kraków. Na samym ostateczności jeszcze raz dokręcamy śruby. Szykując się w daleką podróż planujemy ją już od dawna, z wielkim wyprzedzeniem. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić wiele godzin siedząc w samochodzie oraz nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą dobrą książkę i przenośny odtwarzacz muzyki, jaki umili nam czas. Myślimy również o zabraniu ze sobą gazet, które od dawna leżą na półce nieprzeczytane oraz jedynie osadza się na nich kurz.

Profesjonalni kierowcy szykują się jednakże do podróży przez oględziny własnego samochodu. Nieraz przed podróżą potrzebna jest drobna naprawa auta, po jego szczegółowych oględzinach. Wyjeżdżając w daleką podróż nie mamy pewności, że dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W aucie bezwzględnie trzeba mieć lewarek, koło zapasowe, efektywną latarkę i apteczkę pierwszej pomocy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić