Najchętniej kupowane przez właścicieli domów rodzaje opału

Wielu właścicieli domów nadal do ich ogrzewania używa rozmaitych pieców. Zależnie od konstrukcji piece takie umożliwiają spalanie paru rodzajów opałów. Niektóre są dedykowane tylko do jednego, w pozostałych można palić kilka odmianami, to będzie zależeć od tego, co przewidział producent. Od bardzo dawno największym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek.

Ekogroszek jest wytwarzany z węgla o odpowiedniej grubości, dzięki czemu ma doskonałe własności energetyczne i potrzeba go stosunkowo niewiele do tego, żeby nagrzać odpowiednio we wnętrzu. Niestety dużym minusem ekogroszku stanowi jego cena, która także jest zaliczana do najwyższych. Trochę mniej kosztuje pellet drzewny Zamość, jaki w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdza. Ten rodzaj paliwa jest produkowany z trocin i odpadów pochodzących z zakładów obrabiających drewno, a dzięki bardzo niskiej wilgotności pali się ono lepiej niż kawałki z drewna. Najmniej kosztuje pellet ze słomy Zamość, z tym że ma on dwa razy mniejszą wydajność od węgla i ekogroszku.

Ze względu na to, że się go produkuje z różnych rodzajów słomy, to jest to produkt bardzo ekologiczny. Aby nie było kłopotów z ogrzewaniem w zimie, każdy właściciel musi sobie policzyć,jak dużo będzie poszczególnego opału potrzebne. Pamiętać też należy o tym, żeby kupiony węgiel Zamość, pellet ze słomy Zamość przechowywać w odpowiedni sposób. Szczególnie na warunki będzie wrażliwy pellet, jaki po zawilgoceniu znacznie gorzej się spala. Dlatego też zadbać należy o to, aby przechowywać opał w suchym miejscu.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić