Oferty pracy w sieci

Jeszcze nie tak dawno dyplom wyższej uczelni był poręczycielem odnalezienia odpowiedniej pracy. Niestety czasy się zmieniają oraz warunki też. Coraz więcej wychowanków wyższych studiów zasila szeregi bezrobotnych. Mało tego, w pewnych sytuacjach doskonali profesjonaliści, z olbrzymim rutyną zdobytym za granicą też mają trudności ze znalezieniem pracy – żeby to zmienić, wstąp na praca. Osoby wracające zza granicy, gdzie zajmowały eksponowane stanowiska, w szeregu przypadków niezmiernie odpowiedzialne, mają poważne komplikacje ze znalezieniem pracy w kraju. Ze zdziwieniem słuchają od potencjalnych pracodawców, że mają nadmiernie wygórowane wymagania. W jaki sposób sami przyznają problem tkwi w braku znajomości oraz tak nazywanych pleców.

Statystyki są bolesne. Praca po studiach już nie jest taka oczywista. W 1997 roku bezrobotni z wyższym wykształceniem stanowili 1,4 procent, a w roku 2010 jest to już 10,5 procent. Wolno się zastanawiać co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Eksperci sugerują, iż ludzi kończących wyższe studia jest coraz więcej, tudzież jakość wykształcenia drastycznie się obniżyła – zwłaszcza na co niektórych uczelniach osobistych. Rynek jest przesycony humanistami i fachowcami od marketingu i zarządzania. Inżynierów, których rzeczywiście brakuje, jest niewielu. Na swojej drodze jesteśmy w stanie spotkać różnych szefów lub menadżerów.

Co niektórych nie interesuje to co robisz po pracy, jaka jest twoja sytuacja rodzinna czy również orientacja. Istotne są wyniki w pracy. Jeśli te są zadowalające po wyjściu z firmy przestajesz istnieć dla takiego właściciela dużej korporacji. Jakkolwiek zdarzają się okazy, jakie pragną tobą zawładnąć. Nie istotne, że praca to dla ciebie priorytet, że zamieniasz się w przysłowiowego cyborga po przekroczeniu progów firmy, iż twoje wyniki są więcej aniżeli przeciętne.

Dla takiego niedorosłego emocjonalnie właściciela firmy istotne jest to, kim jesteś po pracy. I właśnie dlatego jeśli podejrzewasz, iż w twoim otoczeniu jest taki przełożony zapomnij o odsłanianiu prawdziwego ja w firmie. Nie przyznaj się, iż jesteś szczęśliwym rodzicem więcej niż jednego potomka. Ogromna rodzina to wystarczający powód dla twojego właściciela dużej korporacji abyś musiał dorabiać na boku u rywalizacji.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić