Panele z winylu – jakie mają wady i zalety

Poszukując trwałego i ładnego pomysłu na wykończenie podłóg w swoim domu z pewnością pomyśleć warto nad panelami winylowymi. Są one oferowane w szerokiej gamie wzorów i motywów, a ich zalety powodują, że rozwiązanie takie jest na długie lata. Winyl jest materiałem bardzo trwałym, każdy taki panel posiada kilka jego warstw.

Producenci na wierzch panela kładą dodatkowo bezbarwną warstwę poliuretanu, który zapewnia wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne. Panele tego typu świetnie sprawdzają się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w obiektach użyteczności publicznej, w których natężenie ruchu jest znacznie większe. Aktualnie w sklepach jest coraz większy wybór paneli winylowych, klienci coraz chętniej je wybierają zamiast klasycznych. Przedkłada się to na duże zróżnicowanie jeśli chodzi o wzory i kolory, zarówno w stylistyce przypominającej naturalne drewno, jak również w rozmaitych geometrycznych kształtach.

Niewielka grubość i bardzo dobra przewodność cieplna sprawiają, że panele winylowe sprawdzają się bardzo dobrze przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Najlepszą opcją jest wówczas ich naklejenie do posadzki za pomocą dedykowanego kleju. Taki montaż będzie wymagał idealnie równego podłoża, podobnie zresztą jak klasyczne wpusty. Przy montażu klasycznym zalecane jest zastosowanie specjalnych podkładów, dzięki którym się wyrówna nierówności. Jeżeli wszystko wykonane zostanie w prawidłowy sposób, to bez żadnego problemu taka podłoga wytrzyma wiele lat użytkowana.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić