Polecane centrum diagnostyczno – terapeutyczne RÓWNO – WAGA

Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej realizowane w ośrodku RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach proponowane są dla najmłodszych, którzy mają zaburzenia w zakresie funkcjonowania konkretnych zmysłów. Każdy opiekun, który zapisze swoje dziecko na terapia si Śląsk ma gwarancję, że jego maluch zostanie jak najlepiej zadbany i zajmą się nim certyfikowani eksperci.

Sporym atutem placówki jest to, że każdy plan pomocy jest ustalony na prywatnych regułach. Za pomocą ukierunkowanej zabawy wspierane są zmysły dziecka, co usprawni jednocześnie motorykę małą i dużą a także koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem tej terapii jest dostarczenie dziecku kontrolowanej ilości bodźców zmysłowych, co przełoży się na ulepszeniu integracji bodźców docierających do dziecka z zewnątrz, jak i z jego ciała. Najpierw odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca za zadanie dobrać najlepsze ćwiczenia dla danego dziecka.

Ćwiczenia odbywają się w auli do tego przygotowanej, w jakiej zastosowany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały o dowolnej fakturze, przeznaczone do stymulowania dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej.

Oferowana terapia si śląskie przeznaczona jest między innymi do dzieci: nadwrażliwych na dotyk, niechcących zakładać ubrań z metką, nielubiących zabaw w piasku, stale się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle rozbudzonych, mających kłopoty z wykonywaniem rysunków, mających kłopoty z napięciem mięśniowym, zlęknionych oraz wyjątkowo uwrażliwionych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmie: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z opiekunami. Zajęcia odbywają się w wyposażonym gabinecie, a pedagodzy oraz fizjoterapeuci, mają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich uprawnienia. Jest to polecany ośrodek w województwie śląskim.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić