Położnictwo i ginekologia

Wszystkie przydatne informacje udzielane są w recepcji. Kobiecie w ciąży może towarzyszyć tylko krewny i/lub znajomy.

  1. Kobieta rodząca znajduje się pod opieką personelu położniczego i lekarza położnika, którzy przeprowadzają niezbędne kontrole, po których w razie potrzeby zapewniają hospitalizację.
  2. Pod koniec „fazy akceptacji klinicznej” akta są wypełniane i rodząca kierowana jest do sali hospitalizacji, w której dozwolona jest obecność tylko jednego krewnego. Bezpłatna klinika położnicza

Położnictwo i ginekologia

Pomoc dla Twoich klientek przed, w trakcie i po ciąży powierzona jest zespołowi położnictwa. CdC udostępnia całkowicie bezpłatnie, w celu ułatwienia drogi do porodu i zapoznania się ze środowiskiem i personelem placówki, poradnię medycyny prenatalnej i kontroli ciąży. Ponadto organizowane są kursy przygotowujące do porodu, spotkania specjalistów z przyszłymi matkami oraz kursy poporodowej reedukacji fizycznej.

Aby oferować coraz więcej usług, obiekt wyposażył się w salę porodową, w której znajduje się najnowocześniejsze łóżko i wanna do porodu i porodu w wodzie. Anestezjolodzy z Casa di Cure zapewniają swoją obecność w celu wykonania znieczulenia wszystkim kobietom w ciąży, które proszą o to podczas porodu.

Ta usługa jest świadczona bezpłatnie bez żadnych opłat z ich strony.

W celu uzyskania wyjaśnień dotyczących oferowanej usługi ambulatoryjnej prosimy o kontakt pod numerem 335 18 06 755 lub 091 605 4805 od poniedziałku do soboty w godzinach 08:00 – 14:00/16:00 – 20:00.

  1. WIĘCEJ INFORMACJI
  2. Tydzień karmienia piersią

Karmienie piersią jest naturalną praktyką, która chroni zdrowie dzieci, matek i społeczeństwa w ogólności przed bezpośrednimi i pośrednimi skutkami w zakresie dobrostanu i profilaktyki przewlekłych chorób niezakaźnych mających wpływ na środowisko.

Od 1 do 7 października obchodzony jest „Tydzień Karmienia Piersią”, do którego przywiązuje się Klinika Triolo Zancla oferując „Wirtualne Wsparcie Karmienia Piersią” wszystkim nowym rodzicom, kobietom w ciąży i członkom rodziny na temat karmienia piersią po zindywidualizowanej wizycie można wygodnie przeprowadzić za pomocą tabletu, komputera lub smartfona z domu.

Nasi konsultanci pomogą Ci ocenić pozycję, przywiązanie i rytm karmienia piersią, zasugerować nowe pozycje lub skorygować istniejące, a także zaangażować członków rodziny w opiekę nad diadą karmienia piersią.

Aby umówić się na spotkanie z naszymi konsultantami, prosimy o kontakt

Przypominamy również, że wchodząc na portal internetowy „Reunited Breastfeeding” na stronie instytucjonalnej Villa Sofia / V. Cervello Sycylijskie matki będą mogły otrzymać ważne wsparcie w zakresie najlepszych praktyk wyłącznego karmienia piersią

Dotrzyj do kliniki

Dojazd do kliniki Klinika znajduje się w dzielnicy Tribunali-Castellammare, sercu historycznego centrum Palermo, pomiędzy „starym Cassaro” (Corso Vittorio Emanuele) a handlową Via Roma.

Jest dostępny od Piazza Fonderia nr. 23 i z Via Cala i można do niego łatwo dojechać komunikacją miejską czerwoną linią AMAT o nazwie „Aquilotto”, która ma przystanek naprzeciwko wejścia do Casa di Cure.

Bliskość Dworca Centralnego i Portowego, choć obsługiwana przez czerwoną linię AMAT, sprawia, że ​​Casa di Cure jest łatwo dostępna nawet dla użytkowników zamieszkałych poza miastem. Ciąża i tarczyca: specjalna kombinacja.

Tarczyca jest bowiem jednym z najważniejszych gruczołów w naszym ciele i jest częścią układu hormonalnego, który „kierowany” przez przysadkę mózgową pełni funkcję wytwarzania i wprowadzania hormonów do organizmu. Jakie działania należy podjąć, aby zachować równowagę między tarczycą a ciążą?

Nadczynność i niedoczynność tarczycy w ciąży

Wiele funkcji życiowych zależy od hormonów, takich jak metabolizm, rozwój i wzrost lub wszystkie funkcje związane z seksualnością i ciążą. Zmiany w tarczycy są wykrywane za pomocą prostego testu TSH, hormonu kontrolującego jego prawidłowe funkcjonowanie.

Są one dwojakiego rodzaju: nadczynność tarczycy, gdy tarczyca pracuje nadmiernie (sygnalizowana przez niski poziom TSH) oraz niedoczynność tarczycy, znacznie częstsza, gdy tarczyca jest powolna i źle funkcjonuje (sygnalizowana przez wysoki TSH). Zobacz http://www.imw.lublin.pl/index.php/en/projekty/swiss-contribution

Wartości TSH

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że sama ciąża normalnie zmienia wartości TSH, co nie zawsze wskazuje na chorobę tarczycy. Prawdziwa awaria tarczycy powoduje wytwarzanie przeciwciał przeciwtarczycowych (przeciwciał anty-TPO). Dopiero, gdy badanie krwi wykaże obecność anty-TPO, patologię można potwierdzić.

Jeśli mam już dysfunkcję tarczycy, czy mogę zajść w ciążę?

Dysfunkcje tarczycy mogą być niebezpieczne dla płodu. Hormony tarczycy wpływają na centralny układ nerwowy dziecka, jeśli są niewystarczające, istnieje ryzyko opóźnienia rozwoju neuronów. Z drugiej strony nadczynność tarczycy w ciąży, z jej nadmiarem hormonów, może powodować skurcze macicy, które wpływają na przebieg samej ciąży. Ale chodzi o to, że jeśli są dobrze zdiagnozowane i dobrze leczone, te dysfunkcje mogą być całkowicie zgodne ze szczęśliwą ciążą.

W jaki sposób?

Jeśli matka jest już leczona hormonem tarczycy przed poczęciem z powodu niedoczynności tarczycy, musi kontynuować terapię (zwiększając dawkowanie). Z kolei w przypadku ciężkiej nadczynności tarczycy operację należy wykonać przed ciążą.

Jeśli jest mniej dotkliwy, można go leczyć radioaktywnym jodem (pozwalając na upływ sześciu miesięcy między leczeniem a poczęciem). Po zajściu w ciążę matka z nadczynnością tarczycy może kontynuować trwające leczenie farmakologiczne z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

Kontrole tarczycy w ciąży

Mówiąc o badaniach tarczycy w ciąży, należy zawsze pamiętać, że sama ciąża zmienia funkcjonowanie tarczycy, nawet z tygodnia na tydzień. Jest jeszcze dalsza kontrola u noworodka: powierzchowne nakłucie w piętę, które pozwala zweryfikować prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego maluszka.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić