Pomiarowe króćce – do czego się je wykorzystuje

Gazowe i hydrauliczne instalacje wymagają nieustannej kontroli, czy nie dzieje się coś z nimi. Szczególnie ważne to jest w zastosowaniach przemysłowych, w jakich niewielka nawet awaria doprowadzić może do czegoś poważnego. Z tego też powodu bardzo dużą rolę odgrywają w przypadku takich układów pomiary głównych parametrów, co pozwoli zdiagnozować awarie i nieszczelności. Do takich pomiarów stosowane są rozmaite techniki, mniej i bardziej zaawansowane.

Jedna z popularniejszych to króćce pomiarowe, jakie z jednej strony są niedrogie i proste w montażu, a pozwalają z drugiej na precyzyjne zmierzenie ciśnienia czy przepływu cieczy w rurach. Takie elementy są dostępne w wielu rozmaitych rodzajach i wersjach, przez co raczej nie będzie problemu z dobraniem odpowiedniego. Jeżeli taka konieczność się pojawi, to króćce producent może też wykonać model o odpowiednich parametrach, należy mu tylko podesłać specyfikację po ustalonym czasie dostać zamówione elementy.

Każdy instalowany w układzie króciec pomiarowy wykonany jest z odpowiednio dobranego materiału, również pod kątem rodzaju cieczy, która jest mierzona. Musi on też być odporny na działanie czynników atmosferycznych, oraz zagwarantować odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. W wielu przypadkach stosuje się nierdzewną stal, lecz również i specjalistyczne stopy stali mające dużą odporność na kwasy. Średnice takich króćców są zestandaryzowane, przez co typowe ich modele można wykorzystywać w różnych typach instalacji.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić