Olej silnikowy jest rodzajem oleju, który używa się do smarowania rozmaitych napędów spalinowych. Newralgicznym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest nasmarowanie części ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak skutecznie silnik, lub łożyska – więcej na silniki Promotor. Drugorzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, że oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność oraz pomniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza części ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi chemicznych związków chemicznych ropy naftowej i innych produktów używanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się zwłaszcza z węglowodorów, połączeń organicznych wieloaspektowych w całości z węgla i wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do jakiego dodaje się szereg dodatków, polepszających ich działanie.

Akcesoriami przeważnie używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia oraz pienienia się oleju, powiększające smarność i dyspersyjne. Istnieje wiele rodzajów olejów, jakie dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość i markę. Olej silnikowy jest smarem, który wykorzystuje się w motorach spalinowych. Między innymi, używa się go do napędów w wozach, motocyklach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do darni, traktorach, pociągach, samolotach; przeróżnym wyposażeniu w budownictwie oraz rolnictwie i silnikach statycznych, w jaki sposób na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się ponieważ w silnikach istnieją części, jakie poruszają się w niezwykle małych odległościach od siebie i powodują tarcie.

Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Przełożenie opon – zakład wulkanizacyjny wspomoże

Chyba dużo osób frapuje się nad tym tematem. Nie jest tak bezproblemowo…

Praca jako kierowca ciężarówki – zaangażowanie to fundament

Dużej grupy postaciom zdołałoby się wydawać, że tak w istocie branża powiązana…

Nocleg – sprawdź, gdzie należałoby wynająć

Obywatele wybierając się na dłuższe ferie zdecydowanie powinni zwiedzać jak najwięcej. Urlop…

Wyjazdy organizowane na własną rękę – poznaj przyciągające szlaki krajoznawcze na weekend

Duża część ludzi korzysta z wsparcia biur podróży. Organizuje swoje wyprawy przy…