Pracowałeś w Holandii? Wypróbuj zwrot podatków

Za pracę za granicą można zdobyć zwrot nadpłaty podatku dochodowego. Pracownicy, którzy byli zatrudnieni legalnie są w stanie sami postarać się o jego odzyskanie lub też zwrócić się o pomoc do firmy, która zrobi to za nich. Procedura odzyskiwania podatku może trwać od trzech miesięcy do około pół roku. Czas oczekiwania zależy od procedury w danym kraju oraz od godziwego przygotowania przydatnej dokumentacji.

Wartość zwrotu podatku uzależniona będzie z kolei od ustalonej sumy wolnej od podatku, która dla każdego kraju jest inna – zobacz zwrot podatku holandia. Niezbędnym detalem przeprowadzenia kompletnej procedury jest posiadanie dokumentacji od pracodawcy, jaka potwierdzałaby nawiązany stosunek pracy.

Odpowiada ona naszemu formularzowi PIT, jaki otrzymujemy od pracodawców na początku innowacyjnego roku rozliczeniowego. Na polskim rynku funkcjonuje dużo korporacji proponujących pomoc przy uzyskaniu zwrotu podatków za pracę za granicą. Pobierają one prowizję od zdobytej kwoty. Wybierając jednak wprawną jednostkę gospodarczą, mamy gwarancję, że pełna procedura przebiegnie sprawniej, a my zaoszczędzimy drogocenny czas.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić