Przegrody i kurtyny wykonane z PCV – gdzie są stosowane

Współczesny przemysł korzysta bardzo chętnie z najróżniejszych elementów wykonanych z PCV. Tworzywo to ma bowiem wiele różnych zalet, i dlatego stało się tak popularne. Najczęściej spotykaną jego formą są najróżniejsze folie, które mają naprawdę wszechstronne przeznaczenie. Po pierwsze folia PCV jest mocno elastyczna, a jednocześnie trwała i wytrzymała.

Nawet zginanie wiele racy nie spowoduje jej pęknięcia, a przy tym ma ona dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. PCV dysponuje również niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej, dzięki czemu będzie stanowić doskonały izolator termiczny. Ta cecha PCV jest wykorzystywana przy następnym niezwykle popularnym wykorzystaniu takiej folii, jakim są kurtyny paskowe. Mają one postać zachodzących na siebie pasków, przez które po odsunięciu da się przejechać wózkiem albo przejść.

Jednocześnie w normalnym stanie paski dokładnie do siebie przylegają, i zapobiegają skutecznie utracie ciepła. Przy takich zastosowaniach dużą zaletą jest również to, że paski z takiej przesłony mogą mieć rozmaite kolory. Typowo są one robione z przezroczystego tworzywa, ale są również możliwości zabarwienia ich na jedną z kilku barw. Widocznym w mniejszym stopniu, lecz bardzo ważnym miejscem zastosowania takich folii są przegrody spawalnicze. Mają one na celu ochronę stanowiska spawacza przed emisją szkodliwego promieniowania świetlnego oraz odpryskami. I właśnie do tego celu PCV nadaje się doskonale, ponieważ folia mająca grubość jedynie połowy milimetra zatrzymuje praktycznie całość takiego promieniowania.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić