Przetestuj 8 odkurzaczy ręcznych, recenzje w 2022 chwalą Electrolux, Rovus i Sencor – jak wybrać?

Odkurzacze ręczne to pomoc nie tylko w domu, ale także np. w warsztacie czy samochodzie. Stanowią szczyt mobilności i łatwości użytkowania. Choć ich siła ssania nie jest na poziomie klasycznych odkurzaczy podłogowych, bez problemu poradzą sobie z brudem.

O ile najtańsze ręczne odkurzacze przeznaczone są do krótkotrwałego sprzątania, o tyle mocniejsze modele mogą działać na bateriach przez pół godziny, a sierść psa czy sierść innych zwierząt nie stanowi dla nich problemu. W ogrodzie istnieje możliwość zastosowania specjalnego odkurzacza do basenu, zimą jest odkurzacz do popiołu. Ale przyjrzymy się najczęstszym modelom.

Które z nich są najlepsze? Nie tylko postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie w naszym teście konsumenckim, w którym porównaliśmy 8 odkurzaczy ręcznych. Dowiesz się, który z nas w 2022 roku najbardziej nas zafascynował, ale też jak wybrać najlepszy dla siebie odkurzacz ręczny. Dla porównania największy nacisk położyli na wydajność, żywotność baterii i użyteczność. W teście uwzględniliśmy marki 2x Electrolux, 1x Rowenta, 1x Black & Decker, 1x Hyundai, 1x oneConcept, 1x Sencor, 1x Rovus.

CO I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY ODKURZACZ DO RĄK?

Moc ssania: odkurzacze ręczne najczęściej mają pobór mocy od 30 do 700 W, moc ssania jest na poziomie około jednej trzeciej poboru mocy

Objętość pojemnika: od 0,3 głównie do 1 litra, większość modeli ma około 0,5 litra

Żywotność baterii: zależy od typu baterii i wydajności silnika, większość modeli ma od 10 do 30 minut, lepsze osiągają jeszcze więcej

Waga: im mniejszy, tym lepszy, większość odkurzaczy waży od 1,3 do 2 kg

Inne parametry i właściwości: hałas, rodzaj i wydajność filtra, klasa skuteczności odkurzania różnych powierzchni, rodzaje szczotek i dysz w akcesoriach

1. Electrolux Rapido ZB5003W

Bardzo popularny model Electrolux Rapido ZB 5003 W przeznaczony jest dla tych, którzy szukają prostego ręcznego odkurzacza akumulatorowego, ale jednocześnie nie chcą sięgać głęboko do kieszeni.Odkurzacz wyposażony jest w 3.6 Akumulatory V NH-MH.

Model posiada ulepszoną konstrukcję wentylatora, która wraz z optymalnym kształtem zapewnia maksymalną możliwą wydajność. W idealnych warunkach czas pracy może wynosić do 15 minut, w zależności od złożoności odkurzania. Odkurzacz posiada również ergonomiczny kształt rączki i od spodu kółka pomocnicze, które można wykorzystać np. podczas odkurzania stołu lub

2. Rovus Invictus One DC 500

Werdykt: Lekki, łatwy w obsłudze i przystępny cenowo odkurzacz ręczny, który będzie cieszył się wystarczającą żywotnością baterii i przyzwoitą mocą ssania. Więcej na stronie internetowej https://czasdzieci.pl/ro_artykuly/id,16211090.html

3. Sencor SVC 190

Niewielkie pieniądze za wystarczającą ilość muzyki, tak można scharakteryzować bezprzewodowy odkurzacz ręczny Sencor SVC 190. Jeśli szukasz pomocnika do prostego i szybkiego odkurzania suchych i mokrych zabrudzeń, które nie wyczerpią dużych pieniędzy z Twojego portfela, właśnie to znalazłem.

Ten model posiada akumulatory NiMH, które mogą idealnie działać do 15 minut. Gorzej jednak jest z czasem ładowania, który wynosi do 12 godzin. Pozytywy to zmywalny filtr, półlitrowa objętość pojemnika zbiorczego i niska waga nawet przy dłuższym odkurzaniu. W opakowaniu znajduje się również szczotka do odkurzania oraz nasadka szczelinowa.

4. oneConcept Turbo Buddy

oneConcept Turbo Buddy to ręczny bezprzewodowy odkurzacz przeznaczony do odkurzania zarówno suchych, jak i mokrych zabrudzeń. Przy wadze 0,9 kg nie będzie bardzo uciążliwy (inaczej jest to standardowa wartość dla małych odkurzaczy ręcznych, także w naszym teście porównawczym). Chociaż, jeśli chcesz go w pełni wykorzystać, wystarczy na jedno ładowanie… Działa do 25 minut, co w tym przedziale cenowym jest więcej niż solidnym wynikiem. „Sok” zapewnia akumulator Li-Ion o pojemności 2200 mAh.

Plusem jest możliwość przymocowania bazy ładującej do ściany, dzięki czemu może być łatwo pod ręką, kiedy tylko tego potrzebujesz. Co do akcesoriów masz podstawę – 1 x ssawka kombinowana i jedna ssawka do odkurzania na mokro. Jeśli chodzi o hałas, to informacja ta nie jest podana przez producenta, ale na podstawie opinii użytkowników, którzy uważają go za głośniejszy, poziom hałasu wydaje się przekraczać 70 dB. Podobnie nie poznamy objętości zbiornika na zanieczyszczenia, zwykle jest ona gdzieś na poziomie 0,5 litra i według wymiarów będzie tak samo z tym odkurzaczem. Filtr odkurzacza łatwo się myje, dzięki czemu nie musisz zajmować się jego wymianą. Ponieważ nie posiada filtra HEPA, będzie mniej odpowiedni dla alergików i astmatyków.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić