Trawnik z rolki – dlaczego opłaca się go położyć na stadionie?

Niezmiernie istotne są zasady, jeśli chodzi o układanie trawnika rolowanego na stadion piłkarski, albowiem to naturalnie dzięki temu, będziemy posiadać pewność, że spełnia on wszystkie zadania, a co najistotniejsze jest bezpieczny dla sportowców, rozgrywających na nim swe spotkania. Istotnym faktem jest to, aby krzywa podłoża przebiegała pomiędzy znajdującymi się tutaj liniami granicznymi, a też, aby typ trawy dopasowany był do podłoża, w jakim ma pozostać ona zasiana. Dodatkowo profesjonaliści sugerują, iż ma obowiązek występować tutaj tylko jeden gatunek nasion, jeśli gra toczy się o trawniki rolowane, jakie nie będą ze sobą kolidowały.

Jeżeli na boisko będziemy kładli skończone role trawy, wówczas musimy pamiętać, że nie mogą one przekraczać 25 milimetrów grubości. Żeby nasza nawierzchnia błyskawicznie rosła musimy również zastosować mieszankę, której zadaniem jest nawożenie, zaś charakterystycznym jej działaniem jest wydłużony czas reakcji, w następstwie tego również może ona działać nawet dużo dni od czasu jej użycia.

Warto pamiętać także o nawadnianiu oraz pielęgnowaniu trawnika, gdyż wyłącznie we właściwych warunkach może on bezbłędnie spełniać swe funkcje. Ogromnie znacząca jest także pielęgnacja trawnika – w tym wypadku też nawadnianie. Ważne w prawidłowym nawadnianiu trawy jest układ rur, jakim doprowadzana jest woda siecią podziemnych rurociągów.

Musi, w takim razie zataczać okrąg dookoła całego boiska. Dzięki temu zainstalowane w pierścieniu zraszacze są w stanie nawodnić całą przestrzenie boiska – zobacz dalej o zielonym dachu. Odpowiednio zainstalowany system natryskujący składa się z dziesięciu zraszaczy, które sięgają dwudziestu czterech metrów, dzięki temu mamy pełne przekonanie, że cała powierzchnia będzie dobrze nawodniona.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić