Jeszcze do niedawna otrzymanie kredytu na dużą sumę nie było dużym problemem. Dlatego dużo ludzi z takich możliwości korzystało, zapominając niekiedy że każdy taki kredyt w pewnej chwili będzie trzeba spłacić. A życie toczy się bardzo różnie, niekiedy przytrafiają się jakieś choroby czy sytuacje losowe, które uniemożliwiają spłatę posiadanych zobowiązań.

Taka sytuacja prosta nie jest, ponieważ mogą się wtedy uaktywnić komornicy i firmy windykacyjne, a to dodatkowo pogarsza i tak niełatwą sytuację dłużnika. Aktualnie dla takich osób jest jednak dostępna szansa na pozbycie się swoich długów, a jest nią konsumencka upadłość. Upadłość pojawiła się w naszym prawie w 2009 roku, i skorzystać z niej miało okazję sporo osób, którym pomogła stanąć na nogi. Niezwykle przydatne w takiej sytuacji są rozmaite prawne kancelarie, jakie przygotują niezbędne pisma i uchronią przed jakimiś pomyłkami.

Jeśli ktoś jest tym zainteresowany, to taką kancelarię bez problemów znajdzie w internecie, wpisując na przykład w wyszukiwarce hasło prawnik upadłość konsumencka. Żeby można się było w ogóle starać o taką formę umorzenia długów, to przede wszystkim trzeba być fizyczną osobą i nie spłacać swoich zobowiązań przez czas co najmniej trzech miesięcy. Po wypełnieniu i złożeniu wniosku do sądu ten sprawdzi dokładnie sytuację dłużnika i zdecyduje co dalej robić. Jeżeli długi wynikały z zaniedbania czy celowego działania, to wówczas odpowiedź będzie odmowna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Podobne publikacje do tej

Pożywienie na dowóz -jakim sposobem zidentyfikować właściwą restaurację?

Powstające coraz nagminniej puby, małe bufety rychłej obsługi czy mini restauracje, które…

Jakim sposobem rozwikłać własne problemy – parę sprawdzonych wskazówek

Gdy konstruujemy lokal mieszkalny, to w pewnym czasie stajemy przed przymusem wykonania…

Jak możemy sobie pomóc w przeróżnych aspektach życia

Obecnie, każdy kto wypatruje dowolnych informacji, przede wszystkim zagląda do internetu. Prowadząc…

Gdzie szukać pracy dla obcokrajowca?|

Ogłoszenia o pracy za granicą znajdują się w wielu punktach. Dla ludzi…