Wyspecjalizowana poradnia przyjmująca pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi

Choroby z jakimi można skierować się do renomowanej poradni endokrynologicznej będą dotyczyć wszystkich chorób powiązanych z układem wewnątrzwydzielniczym. Najczęstszy powód spotkania u endokrynologa to kłopoty powiązane z tarczycą, czyli z niedużym gruczołem znajdującym się w okolicach szyi. Jego wiodącym zadaniem jest wydzielenie 2 bardzo znaczących hormonów.

W gabinecie posiadający spore doświadczenie endokrynolog olsztyn zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem pacjentów zmagających się ze schorzeniami tarczycy, przytarczyc, przysadki mózgowej, nadnerczy i innymi. Na dodatek można się tutaj kierować, gdy ktokolwiek cierpi z powodu zaburzeń wzrastania i dojrzewania albo będzie zmagać się z chorobami przemiany materii z otyłością i z cukrzycą.

Ponadto, kiedy inne choroby również mają wpływ na przemiany w hormonach, to też jest to przesłanką do zgłaszania się w takie miejsce. Ze względu na to, iż profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski na równi z pracą kliniczną prowadzi działania naukowe możliwe jest to, by rozpatrywał przypadki pacjentów indywidualnie, na podstawie innowacyjnych doniesień diagnostyczno – terapeutycznych. Wykorzystanie nowoczesnych standardów leczenia jest znakiem rozpoznawczym jego gabinetu.

Poza schorzeniami tarczycy poddawane leczeniu są tu także zaburzenia czynności przysadki mózgowej. Są nimi: hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, guzki przysadki, czy czynne hormonalnie gruczolaki. U chorych stwierdzane są również choroby nadnerczy: guzki, gruczolaki nadnerczy czynne hormonalnie wydzielające kortyzol. Sporo pań zgłosi się też z powodu nadmiernego wydzielania androgenów, co objawia się zaburzeniami miesiączkowania i nadmiernym owłosieniem. Poradnia zajmuje się także zaburzeniami metabolicznymi o podłożu endokrynnym, a więc otyłością, zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i lipidowej oraz osteoporozą.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić