Zabawa oraz nauka – połącz to!

Obiekty ofiarowane do użytku dziecięcego muszą przejść szereg testów, żeby pozostać dopuszczone do sprzedaży. Atest to dokument potwierdzający cechy danego przedmiotu pod kątem jego zastosowania. Wolno je podzielić, jeżeli chodzi o zabawki, na dotyczące poszczególnych grup należytych dla różnych przedziałów wiekowych. Zabawki dla niemowlaków muszą być w kontrastowych odcieniach, maja często namalowaną czytelną twarz i zróżnicowaną fakturę.

Całkiem niedopuszczalne są jakiekolwiek detale dające się oderwać, bowiem dziecko mogłoby je połknąć. Atesty dotyczą też wiadomości znajdujących się na etykiecie. Nieodzowne jest napisanie od jakiego wieku można się zabawką bawić, do tego instrukcja obsługi w języku polskim, ujawnienie zręczności, jakie dziecko musi posiadać by się czymś bawić. Najbezpieczniejsze zabawki posiadają w Polsce certyfikat Instytutu Matki oraz Dziecka, wobec tego przezornie wolno je sprezentować swojemu maleństwu – wypróbuj tablice manipulacyjne. Zabawka zabawce nie równa. Nie chodzi tylko o kształt oraz sposób używania w zabawie, jakkolwiek również wiek, w jakim się nią bawimy.

Skutkiem tego zabawki mają oznaczenie minimalnego wieku dziecka, jakiemu wolno się czymś bawić. Najmłodszych wskazanie chroni przed zabawą przedmiotami, jakie mogą im zaszkodzić, np. zawierających ruchome, małe szczegóły czy też odrywane części. Starsze dzieci są odróżniane na podstawie sztampowych dla wieku umiejętności ruchowych i psychicznych. Wobec tego jedne zabawki pobudzają znacznie bardziej takie biegłości jak mowa i pismo, w czasie kiedy inne koncentrują się na ćwiczeniu równowagi pamięci.

Godziwe oznaczenia wiekowe muszą znajdować się także na wszelkiego typu filmach, grach komputerowych, programach multimedialnych, tak aby dojrzały kupujący zawsze zdawał sobie sprawę z treści, jakie niosą. Mimo że dorosłych nie dotyczy już żadne oznaczenie, to są gry, które przyciągają duże ich grono. Wystarczy jedynie spojrzeć na sukces scrabble czy twistera, dziś obecnych na coraz to większej liczby imprez, nie mówiąc już o konsolach dla gigantycznych chłopców.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
1 komentarz
Dodaj komentarz
Możesz także polubić