Auto detailing – jak wygląda i czemu warto się na niego zdecydować

Wiele osób lubi dbać o swoje samochody, i to na różny sposób. Standardem dla nich jest regularne czyszczenie wnętrza i korzystanie z myjni, a w ostatnich czasach dość chętnie także z usług autodetailingu. Ten stosunkowo nowy trend zyskuje ostatnio w naszym kraju bardzo na swojej popularności, i rosnąca liczba posiadaczy samochodów zaczyna się na niego decydować. Jest to świetna opcja dla tych, którzy bardzo zwracają uwagę na to jak się prezentuje ich auto w środku i na zewnątrz.

Jak się okazuje, ta metoda sprawdza się także dobrze w przypadku starszych samochodów, a to niesie za sobą kilka dodatkowych korzyści. Z pewnością będzie to istotne chociażby przy sprzedaży, gdyż za zadbane auto będzie można uzyskać atrakcyjniejszą cenę. W największym skrócie autodetailing polega na tym, że cały pojazd zostaje bardzo dokładnie czyszczony, ale też poddany renowacji i konserwacji. Prace będą zarówno obejmować całą powłokę lakierniczą i wszystkie dodatkowe elementy, jak też całościowe wnętrze.

Jest to znacznie więcej niż przy samochodowych myjniach, wykorzystywane są też również inne techniki. Na samym początku cały pojazd jest dokładnie myty za pomocą profesjonalnych środków czyszczących, a później poddany zabiegowi tak zwanego glinkowania. Po oczyszczeniu powłoki lakierniczej zostaje on wypolerowany, a następnie zabezpieczony powłoką ceramiczną czy woskiem. Znacznie więcej w temacie tej techniki znaleźć można w internecie, przykładowo po wpisaniu w jednej z wyszukiwarek hasła auto detailing Kraków i przejrzeniu otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić