Czemu korek dobrze się sprawdza przy wykończeniu wnętrz

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał w rękach korek po winie czy szampanie, to pamięta z pewnością, że jest on lekki i elastyczny. Tradycyjne korki są wykonywane z kory specjalnych gatunków dębów, jakie przede wszystkim rosną w Portugalii i Hiszpanii. Jak się jednak okazuje, możliwości na zastosowanie specyficznych parametrów korka znajdzie się znacznie więcej. Bardzo powszechnie korzystać z niego między innymi zaczęła branża zajmująca się wykończeniem wnętrz.

Bardzo dobre techniczne parametry na przykład mają podkłady zrobione z tego materiału. Są one trwałe i odporne na zgniatanie, przez co mogą zagwarantować wiele lat bezproblemowego użytkowania. Zapewniają jednocześnie wysoką izolację termiczną i wytrzymałość, co ma wpływ na komfort mieszkania. Jeśli ktoś chce, to do paneli może również zastosować od razu korkowe listwy, także one bowiem wyglądają bardzo nowocześnie i elegancko.

Jak się okazuje, ostatnio często korek pojawia się też w formie paneli naklejanych na ścianę. Ogromna różnorodność jeżeli będzie chodziło o barwy i wzory powoduje, że w ten sposób można tworzyć naprawdę ciekawe aranżacje. Jakie jednocześnie zapewnią odpowiedni mikroklimat we wnętrzu, ponieważ z jednej strony korek dobrze ociepla i izoluje, a jednocześnie chroni przed nadmiarem wilgoci i rozwojem grzybów i pleśni. Tak więc jeśli ktoś szukał będzie niebanalnej inspiracji na swoje wnętrze, to powinien jak najbardziej rozważyć wyroby korkowe. A sklepy, które takie będą oferować można znaleźć w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce słów korek na ścianę w rolce.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić