Folie stosowane w branży ogrodniczej – jakie są ich podstawowe rodzaje

Uprawa kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, w szczególności wiosną. Niższe temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na rozwój, z takich też powodów branża ogrodnicza powszechnie stosuje rozmaite tunele pokryte foliami. Całkiem niedawno jeszcze popularnością cieszyły się szklarnie, jednak sztuczne tworzywa są jednak tańsze niż szkło, a zapewniają podobny zakres funkcjonalności. Aktualnie na rynku istnieje dużo odmian takich folii, dlatego nie powinno być problemów z wybraniem odpowiedniej. Różnią się od siebie wieloma parametrami technicznymi, z jakich najważniejsza jest wytrzymałość.

W zależności od tego ile chce się użyć takiej folii, to należy zakupić dobrze dobrany wyrób. Folie Warte Polymers dedykowane na kilka lat są bardziej grube, często też mają różne dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze niż tradycyjne, ale mogą mieć gorsze parametry świetlne.

Podczas wyboru folii będzie to następna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki na rozwój zaleca się, żeby przepuszczalność światła wynosiła co najmniej 90 %, wtedy będzie można zapewnić roślinom optymalny mikroklimat. W niejednym przypadku pomaga w tym także perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić